Przetwory
DOMOWY CHRZAN
Od dłuższego czasu miałam ogromnego smaka na prawdziwy tarty chrzan. Nie taki ze sklepu oczywiście, bo daleko mu do zdrowia, ale taki własny.
A co Wam daje chrzan? Przeczytajcie.
Chrzan posiada cudowne, zdrowotne właściwości:
- jest silnie bakteriobójczy i grzybobójczy
- pobudza system odpornościowy organizmu
- działa, jak afrodyzjak
- ułatwia trawienie
- przyspiesza przemianę materii
- niejadkom pobudzi apetyt
- działa rozgrzewająco
Co zawiera chrzan sklepowy?
Skład:korzeń chrzanu,olej roślinny, mleko w proszku, cukier, sól, regulator kwasowości, kwas cytrynowy, ocet spirytusowy, białko mleka, zagęstnik, guma guar, przeciwutleniacz 223 (zawiera dwutlenek siarki>10mg/kg), przyprawy, substancja konserwująca E-211.
Co zawiera domowy chrzan?
Skład: korzeń chrzanu, woda, sok z cytryny, cukier, sól.
DŻEM Z CZERWONEJ PORZECZKI
Kto chce być zdrowy i nie sponsorować branży farmaceutycznej temu polecam te małe czerwone kulki, zwane czerwoną porzeczką. Dodaje je wszędzie m.in. do kompotu, do ciast oraz jak tu do DŻEMU.Porzeczki zawierają dużą ilość witaminy C. Spożywanie tych
BULION WARZYWNY
Czytanie etykiet tak weszło mi w nawyk, że memu uważnemu oku nie umknie nic. Najbardziej zawsze zastanawiało mnie, jak można ugotować aromatyczną zupę na bazie kostki bulionowej ze sklepu, w której raptem jest około 5% suszonych warzyw. Jednak dzięki pozostałym chemicznym dodatkom i ogromnej ilości soli okazuje się, że można ugotować
esencjonalną zupę bez warzyw. Bulion, który Wam polecam jest w 100% zrobiony z naturalnych składników. To głównie warzywa i zioła. A jakie pyszne zupy i sosy dzięki niemu powstają.
owoców jest zalecane w przeziębieniach, grypie i anginie. Dzięki bogatemu składowi chemicznemu owoce te posiadają właściwości oczyszczające, odświeżające, moczopędne. Regulują poziomu cholesterolu we krwi i zapobiegają chorobom serca. Zawarty w porzeczkach potas wspomaga pracę układu krążenia i obniża ciśnienie krwi. Są one również doskonałym źródłem żelaza niezbędnego w dostarczaniu tlenu do wszystkich komórek naszego ciała. Regulują one proces trawienia, a zawarte w nich pektyny nabierają objętości w żołądku, dzięki czemu dłużej jesteśmy nasyceni.